Projektas Sportuok ir būk sveikas

VŠĮ „ SIGNUM INTER“ ( 2020 – 2022 metais) vykdomas Projektas

Nr. SRF-FAV-2020-1-0352

„ SPORTUOK IR BŪK SVEIKAS“

Projektas finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto ” Sportuok ir būk sveikas” tikslas – sukurti  tinkamas, palankias sąlygas fizinio aktyvumo veikloms vykdyti ir reguliariomis fizinio aktyvumo veiklomis skatinti Juodšilių seniūnijos narių: vaikų, jaunimo, suaugusių, neįgaliųjų ir senjorų fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną. 

Uždaviniai :

1. Juodšilių seniūnijos gyventojams sudaryti palankias sąlygas fizinėms veikloms vykdyti.

2. Skatinti ir ugdyti vaikus, jaunimą, suaugusius, senjorus, neįgaliuosius bendruomenės narius reguliariai (2-4 kartus per savaitę) užsiimti fizinio aktyvumo veiklomis.

Fizinio aktyvumo skatinimo projektas ” Sportuok ir būk sveikas” vykdomas Valčiūnų kaime ir orientuotas į Juodšilių seniūnijos aplinkinių kaimų ( Baraškos, Dusinėnai, Juodšiliai, Miškiniai, Prūdiškės, Roda, Šiaudinė) įvairaus amžiaus gyventojus. Tokio centro atsiradimas leidžia suvienodinti gyventojų pasirinkimą sportuoti netoli namų, pakelia bendruomenės gyventojų motyvaciją sportuoti, propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Šiuo projektu siekiame ugdyti vaikų ir jaunuolių sveikatingumą, sportinius įgūdžius vykdant žalingų įpročių prevencinę veiklą socialiai remtinų ir rizikos vaikų, jaunuolių grupėje. Šiuo projektu siekiame , kad vaikams ir jaunimui vyktų reguliarūs sportiniai užsiėmimai ir kad kiekvienas, kuris nori leisti laisvalaikį prasmingai ir įdomiai, galėtų čia surasti tai, kas jam geriausia. Projekto metu organizuojami ir vykdomi fizinio aktyvumo užsiėmimai –  mažiesiems projekto dalyviams organizuojame smagias ir aktyvias sporto treniruotes. Jaunimui ir suaugusiems organizuojame reguliarias mankštas įvairių raumenų tempimo pratimų pagrindu. Užsiėmimai vyksta 2 kartus per savaitę ( vieno užsiėmimo trukmė 50 min.) ir vieno užsiėmimo metu dalyvauja iki 15 asmenų. Du kartus per savaitę organizuojamos mankštos senjorams. Mankštindamiesi senjorai palaipsniui stiprina viso kūno raumenis, lavina pusiausvirą ir koordinaciją, didina judesių amplitudę, gerina kvėpavimo sistemos aktyvumą.  Mankšta yra žemo intensyvumo, vyksta nedidelėse grupėse (apie 12 žmonių), tad kiekvienas projekto dalyvis sulaukia individualių trenerio patarimų bei pagalbos atliekant pratimus. Darbo dienomis ( tvarkaraščiuose numatytu laiku) visi norintys projekto dalyviai gali atvykti ir pažaisti stalo žaidimus ( šaškės, šachmatai…), stalo tenisą. Visos išvardintos projekto veiklos sistemingai tvirtina dalyvių judesius, gerina ištvermę, skatina smegenų vystymąsi, gerina imuninės sistemos tonusą ir sustiprina raumenis. Reguliariai sportuodami dalyviai mažiau serga, geriau valgo ir miega, tapo stipresni, greitesni ir stabilesni. Visa tai atitolina senėjimo procesus, gerina bendrą fizinę būklę ir padeda išspręsti dar vieną aktualią – antsvorio problemą.  Projekto metu pas dalyvius vystėsi sportavimo įgūdžiai, kurie turi įtakos gyvenimo kokybei, ne tik dėl geresnės sveikatos, bet ir dėl sporto poveikio Juodšilių seniūnijos bendruomenės solidarumui, jaunimo socializacijai, bei visuomenės sanglaudai. Projekto tikslas prisideda įgyvendinat Lietuvos Respublikos Seimo 2011 m. kovo 24 d. Nr. XI-1296 nutarimu patvirtintą, 2011–2020 metų valstybinės sporto plėtros strategiją. Projekto fizinio aktyvumo veiklos sistemingai didina Juodšilių seniūnijos bendruomenės narių supratimą, kad fizinis aktyvumas, sportavimas yra darnios asmenybės visuotinė vertybė.